Přátelé jsou dar ... Brát je jako samozřejmost je ohavné!

15. února 2015 v 20:13 | Laura |  Můj deník

Svojí nejlepší kamarádku bych za nic nevymněnila. Tedy aspoň dříve. Včera jsme se se svojí nejlepší kamarádkou pohádali přes Facebook a to už asi nepůjde opravit. Zásáhl mně šíp a ten už se v srdci nedá zachránit.

Bylo to včera. V sobotu. Začaly jsme si s mou nejkou (říkejme jí třeba Verča) psát přes Facebook. Pak mi jedna kamarádka poslala text, co napsala o mně a o p. učitelce na kroužek. Nemohla jsem tomu uvěřit. Jednak její slovník není zrovna úžasný a navíc mě pomlouvala...

Prostě jsem to nedokázala pochopit. Styděla jsem se za ní. Nemohla jsem to vydržet a vynadala ji. A tak jsme se další hodinu hádaly. HRŮZA!
A jak mi poslala, že nejsem její nejka, lekla jsem se. Vlastně jsem jí to chtěla poslat jako první. Ten pocit je strašný. V jednu setinu můžete ztratit nejlepší kamarádku. Ale mi jsme ani nejky nebyly. Teda, spíš jsme se k sobě tak nechovaly. Na lyžáku na mně furt křičela až jsem zalezla do koupelny a půl hodiny tam byla zavřená a trochu, musím se přiznat i brečela.

Verča byla taky čím dál tím lakomější. Na začátku roku mi koupila klidně bonbóny (aniž bych to chtěla nebo věděla) a teď, když si s dovolením půjčím její šampon, řve na mně, že ho má málo. Přitom kývla, že si ho můžu půjčit. Ale byla zalezlá na tabletu. Pro ní je totiž i šampon důlžeitější než já...

A včera mě to už opravdu přestalo bavit. Po hádce jsem zavolala mé bývalé nejlepší kamarádce (říkejme jí třeba Gabča) a řekla jí to. Bylo to možná moc narychlo, ale zeptala jsem se jí, jestli nebudeme nejky já a Gabča. Ona radostně kvičela. To mi nahnalo úsměv na tvář. Nikdo moc Verču z mé rodiny nemusel (chovala se u nás jako doma, neuklízela, pobýhala všude možně a řvala) a Gabču znaly všichni z mé rodiny jako hodnou, chápavou a milou holku.

Navíc jsem Gabču zradila. A to se má napravit co nejdříve. A je jedno, jestli je ještě brzo. Vlastně čím dřív, tím líp. Alespoň si to myslím.

Někdy ale byla celkem fajn... to už ale pár pátku bude. Navíc se pořád vychlubuje. Něco dostane a nezapomene k tomu říct i kolik to stálo. Bere mě jako samozřejmost. Nechápe mě. Jde jí o to, aby byla lepší než já.Jsem jí vlastně... ukradená. Neváží si mně. Těším se na Gabču, s kterou nám to kamarádství vydrželo čtyři roky. Daly jsme si přesně půl roku pauzu a budeme pokračovat dál!

Přátelé jsou dar ... Brát je jako samozřejmost je ohavné!

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kačí Kačí | 17. února 2015 v 12:37 | Reagovat

Úplně sohlasím! mohla bys mi ale prosím v něčem poradit?

Mám jednu kamarádku, bavíme se už od školky, byla i moje bf ale ona si našla jinou, ale je to dávno. takže k věci:

Měla jsem ji hrozně ráda, jenže začíná být..no, taky mě bere jako samozřejmost, řve po mě a napomíná mě, jednou jsem jí chtěla neco nakreslit a mělo to být překvapení, tak jsemm to před ní zakrývala, jenže ona to vzala špatně a urazila se. tak sem jí to ukázala a řekla že to mělo být pro ni, ale ona se začala chytat za pusu a pak hrozně smát a při tom na ten obrázek ukazovala. pak se sklidnila a aniž by se omluvila odešla pryč kecat s ostatníma holkama.

Začíná mě štvát že se mi furt vysmívá, řve po mě a bere mě jak samozřejmost.
Prosím, co mám udělat?
budu ráda když mi pomůžeš.

2 Leeri Leeri | E-mail | Web | 17. února 2015 v 19:51 | Reagovat

[1]: Ahoj, jsem ráda, že ti můžu pomoct. V tédle situaci jsem v posledním měsíci byla také a byla jsem bezradná. Psala jsem si s mojí kamarádkou. Jedině ona mi pomohla, abych měla Verče říct, že už s ní nechci kamarádit. Snaž se jí ignorovat. Úplně. Zeptá se tě, mlč. Promluví k tobě, jdi dál. Začne jí to štvát a pak i mrzet.Choď s jinou kamarádkou, pokud ji někde blízko máš, schválně před ní. Omluví se ti. A pokud ne, nebyla to správná kamarádka. Kamaraď s tou, která se k tobě jako BFF chová. Doufám, že jsem ti dost pomohla :-)

3 Kačí Kačí | 17. února 2015 v 20:39 | Reagovat

[2]: moc děkuji. :) snad zjistím pravdu. :)

4 Kačí Kačí | 18. února 2015 v 14:49 | Reagovat

[2]: jo a jenže ona není moje bff takže nejsem jen s ní takže by to nepodezírala a neomluvila se (že bych dělala něco s jinou kamarádkou) a navíc je po operaci nosních mandlí a týden nebyla ve škole a teť máme prázdniny takže nevím jak na tom bude, nevím jestli to nebud,no.. nezdvořilé si jí po té operaci nevšímat.

5 Odhlášená Leeri Odhlášená Leeri | 18. února 2015 v 18:52 | Reagovat

[4]: Ahoj, v tom ti bohužel nemůžu pomoct. Do takové sitace jsem se nikdy nedostala a nevím, jaké to je. Každopádně na ní zkus být milá, třeba se ti omluví. Můžu se zeptat, kolik ti je?

6 Kačí Kačí | 3. března 2015 v 10:58 | Reagovat

[5]:
Je mi 10. proč?
Jo a te´d se mi tvá rada hodí více, nevím proč, ale vypadá to jakoby si to "vystřídala" s mojí nejkou. Společně to řeším s ostatníma kamarádkama. Nejspíš nebude chyba jen v ní, možná i ve mě, ale fakt nevím, co jsem jí mohla udělat. Nokdy jsem jí neudělala nic tak hrozného, nebo o tom alespoň nevím. 8-O

7 Kačí Kačí | 3. března 2015 v 10:59 | Reagovat

*nikdy

8 Kája Kája | Web | 11. března 2015 v 11:56 | Reagovat

Hmm to je pravda no :-? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Chtěla by ses kouknout na starší články? Jukni do archivu, už na tebe čekají!